Zahradní nábytek – umělý ratan

Umělý ratan  je vyroben z kovové konstrukce, která je opletena vlákny napodobujícími klasický ratan. Vlákna jsou speciální nebo plastová. Výrobky vyrobené z umělého ratanu jsou velmi pevné a trvanlivé. Vlákna jsou velmi trvanlivá a nepodléhají štěpení, proto nedochází k trčení třísek a k poranění nebo k poničení oděvu.

Zahradní nábytek je vhodný především na zahrady nebo terasy. Má pevný výplet a je z odolného materiálu. Není nutné ho na každý déšť schovávat, ale nedoporučuje se nábytek nechávat na silném dešti a větru stále. Zahradní nábytek - sedací soupravy z ratanového nábytku, by měly být odolné i proti silnému slunečnímu záření a neměl by ztrácet barvu. Zahradní nábytek z umělého ratanu není třeba nějak zvláštně udržovat, barvit nebo natírat olejem. K jeho očistě postačí umytí houbičkou nebo proudem vody z hadice.

Zahradní nábytek a jeho sety jsou většinou koncipovány tak, že do sebe při skládání zapadají a dají se tak jednoduše uklidit, aniž by zabíraly hodně místa. Set zahradního nábytku se většinou skládá ze dvou křesílek, stolečku a pohovky.

Stolky z umělého ratanu - kulaté i oválné

Stolky z umělého ratanu na zahradu mohou být kulatého či oválného tvaru nebo čtvercového či obdélníkového. Stoleček může mít skleněný podklad. Tyto podklady jsou často vyrobeny z tvrzeného skla, které se dá hůře rozbít a v případě, že se to povede, střepy jsou v podobě malých kousků skla a riziko zranění je tedy velmi malé. Křesílka jsou stabilní a je na nás, jak prostorově velké vybereme. Mohou mít kovové nožky. Sedačka je většinou pro 2-3 lidi. Sedačky mohou být i s úložným prostorem. Ten můžeme využít na uschování např. podložek a polštářků nebo dek přes sedačky a křesla.

Zahradní nábytek skvěle doplní zahradu, prostor u bazénu nebo terasu či pergolu. Bude velmi oblíbený při letním posezení s přáteli u grilování nebo večerního vínka. Nábytek se dá doplnit různě barevnými a velkými polštářky, dekou či podsedáky, které zaručí pohodlné posezení. Za zajímavé ceny lze ratanový nábytek pořídit i ve výprodeji .
Přihlásit
Zapomněli jste heslo?
Zadejte Váš e-mail a přihlašovací údaje Vám budou zaslány na Vaši e-mailovou adresu zadanou při registraci.


Košík je prázdný

Poslední navštívené zboží
  • Doposud jste žádné zboží nenavštívili.
Rychlé vyhledávání
Facebook
Reklamace

Pro bližší informace o postupu reklamace klikněte na odkaz: Reklamace

 
 

Mohlo by Vás zajímat

 
© Zahradní nábytek z umělého ratanu