Výhody nábytku z umělého ratanu 

Umělý ratan se v nynější době stal velmi oblíbeným materiálem pro výrobu nábytku. Vzhledem velmi připomíná nábytek z pravého ratanu. Vyrábí se ale ze speciálních nebo plastových vláken většinou přírodní nebo bílé barvy, které ratan pouze napodobují. Tyto vlákna oplétají kovové konstrukce. Tím se umělý ratan neboli polyratan či syntetický ratan stává téměř nezničitelným materiálem. Na rozdíl od ratanu mu nevadí déšť ani bouřka a nemusíme se tak při těchto změnách počasí bát o jeho životnost. Nedoporučuje se ho ale vystavovat dešti a silným bouřkám trvale.

Je nutné ho uschovat zvláště v zimě, takže je potřeba zajistit dostatečné prostory na jeho uložení. K lepšímu a nenáročnějšímu uložení nám může pomoci i nábytek, který lze skládat do sebe – židle se stolem a pohovky do sebe zapadnou a ušetří tak podstatnou část místa v úložném prostoru.

Nábytek je tedy téměř bezúdržbový a nezničitelný. Velmi dobře drží barvu. U umělého ratanu se nemusíme bát trčících vláken, která nás u ratanu velmi často poškrábala nebo zničila oděv (např. u žen silonové punčochy). Materiál je na dotek navíc velmi příjemný. Nábytek z umělého ratanu lze velmi jednoduše čistit pomocí čisté teplé vody nebo proudu vody. Díky umělým vláknům nábytek nenapadá plíseň ani se mu neloupe barva. Nábytek z umělého ratanu je velmi lehký a dá se s ním dobře manipulovat. Zajímavé je zaměřit se i na výprodej ratanového nábytku.

Syntetický nábytek doplní interiér podobného vzhledu, ať už v obývacím pokoji, na terase nebo v zimní zahradě. Nejlépe ale vynikne na zahradě, např. u bazénu nebo v koutku pod pergolou či u našeho oblíbeného stromu. Křesílka a sedací plochy se samozřejmě dají vybavit pro větší pohodlí polštářky námi zvolených barevných kombinací, které budou doplňovat nebo tvořit barevné kombinace okolního prostředí. Nábytek může být vybaven i nepromokavým polstrováním, které nenavlhne ani v prostředí s vyšší vlhkostí. Můžeme ho tedy směle použít i pro vybavení místnosti s krytým bazénem.

Stylový nábytek z umělého ratanu

Nábytek z umělého ratanu mohou být stolečky doplněné většinou bezpečným tvrzeným sklem, křesílka, sofa nebo pohovky, lehátka, houpačky, taburety, komody a další nábytek vhodný do bytu či domu i na zahradu. Nábytek z umělého ratanu skvěle doplní i stylové vybavení kavárny či cukrárny.

K dokonalé a dlouhotrvající spokojenosti si musíme dát pozor na výběr umělého ratanového nábytku. Nevybíráme předně dle ceny, ale spíše s ohledem na kvalitu. Nekupujeme malý, už na první pohled nestabilní nábytek, ale pevný, nejlépe bez skládání ihned použitelný nábytek. Nábytek z umělého ratanu je přírodní, plně recyklovatelný a netoxický, což jsou jeho další nesporné výhody, které Vás k jeho koupi mohou snadno přesvědčit.

Přihlásit
Zapomněli jste heslo?
Zadejte Váš e-mail a přihlašovací údaje Vám budou zaslány na Vaši e-mailovou adresu zadanou při registraci.


Košík je prázdný

Poslední navštívené zboží
  • Doposud jste žádné zboží nenavštívili.
Rychlé vyhledávání
Facebook
Reklamace

Pro bližší informace o postupu reklamace klikněte na odkaz: Reklamace

 
 

Mohlo by Vás zajímat

 
© Zahradní nábytek z umělého ratanu