Sestavy ratanový nábytek – umělý ratanový nábytek na zahradu

Sestavy ratanového nábytku nebo nábytku z umělého ratanu jsou stejně stylově laděné sestavy nábytku, které jsou vhodné na zahradu nebo na terasu či do obývacího pokoje. Pro lepší uskladnění nábytku, např. ze zahrady na zimu, do sebe většinou sestavy zapadají a nábytek se tak dá složit na menší plochu. Pro představu, jak toto složení může vypadat – stůl má rozměry takové, aby se do něj v převráceném stavu vešla křesílka, která do sebe zapadají tvarem i rozměry.

Sestavy jsou většinou barevně i stylově laděny, jak už bylo výše zmíněno. Ratan i umělý ratan mají hodně barevných variant. Většinou jsou to odstíny přírodní světle hnědé barvy vláken a její napodobeniny u umělého ratanu. Vlákna – ať už umělá či pravá ratanová se mohou také barvit. Většinou do podobných barev přírodních odstínů tmavě hnědé barvy k zachování přírodních vzhledů, které ratan a umělý ratan dodává. Ratanový nábytek je velmi elegantní a jeho eleganci může podtrhovat i barva vláken. Např. černý ratan nebo červený.

Nábytek může být doplněn kovovými nožkami u židlí, křesílek i stolů. Ty jsou nastříkány různou barvou, pro nejlepší doplnění barvy ratanu. Stolečky mohou být mimo kovových nožek vybaveny i skleněnou výplní hornídesky stolu nebo její části. K výplni se používá tvrzené sklo, které je velmi odolné proti rozbití. V případě, že se nám ho přesto podaří rozbít, rozpadne se na malé částky podobně jako sklo auta a minimalizuje se tak riziko poranění.

Odolný nábytek z umělého ratanu - sestavy na zahradu

Ratanový nábytek i nábytek z umělého ratanu na zahradu i do domu můžeme doplnit vhodně zvolenými textilními doplňky. Ubrusy jsou samozřejmostí, ale na nábytek existují i pohodlné polštáře a podložky, které udělají posezení na zahradě ještě komfortnější.

Sestavy ratanového nábytku nebo nábytku z ratanu mohou kromě křesílek, stolků a pohovek či sofa doplňovat i taburety, podnožky, zahradní houpačky či lehátka nebo komody na ukládání věcí. Úložným prostorem mohou být vybaveny i sofa nebo sedačky. Tyto úložné prostory jsou velmi praktické především pro uložení dek a polštářků z křesílek, kterým může nepřízeň počasí vadit.

Ratanový nábytek i nábytek z umělého ratanu je velmi odolný, lehký a prakticky bezúdržbový. Ze zahrady se nemusí uklízet ani při dešti či silném slunečním záření. Většinou ho uklízíme pouze na zimu nebo při dlouhotrvající nepřízni počasí. Nábytek se nebarví, nelakuje. V případě potřeby ho můžeme jednoduše omýt nebo ostříkat vodou z hadice. Nábytek z umělého ratanu má díky umělým vláknům, která jsou napletena na kovovou konstrukci, větší životnost a odolnost, tím se ale trochu zvyšuje cena nábytku z umělého ratanu proti nábytku ratanovému

Doporučujeme jídelní a kuchynské židle Belterra.
Přihlásit
Zapomněli jste heslo?
Zadejte Váš e-mail a přihlašovací údaje Vám budou zaslány na Vaši e-mailovou adresu zadanou při registraci.


Košík je prázdný

Poslední navštívené zboží
  • Doposud jste žádné zboží nenavštívili.
Rychlé vyhledávání
Facebook
Reklamace

Pro bližší informace o postupu reklamace klikněte na odkaz: Reklamace

 
 

Mohlo by Vás zajímat

 
© Zahradní nábytek z umělého ratanu